Renginiai

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS SU FOTOMENININKE MILDA KIAUŠAITE

2022-11-29d. MTKC Fotografijos studiją (mokytoja T. Kuzmina), organizavo edukacinį užsiėmimą  su jaunąja fotomenininke, Lietuvos fotomenininkų sąjungos nare Milda Kiaušaite. Menininkė supažindino mokinius su įvairia fotografavimo technika ir nuotraukų apdorojimo metodais.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS SU FOTOMENININKU ROMUALDU POŽERSKIU

2022-11-10d. MTKC Fotografijos studiją (mokytoja T. Kuzmina), organizavo edukacinį užsiėmimą “Foto meno ir fotografijos istorijos pagrindai”  su fotomenininku, Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu Romualdu Požerskiu. Menininkas supažindino mokinius su Lietuvos fotografijos mokyklos stiliumi, įvairia fotografavimo technika. Buvo rodoma daug nuotraukų iš fotomenininko serijų ir ciklų.

AVIA KŪRĖJŲ ŠVENTĖ IR INERCINIŲ AVIAMODELIŲ VARŽYBOS „SKRYDIS 2022“

Lapkričio 26 d. Kauno sporto halėje praūžė avia kūrėjų šventė ir Kauno miesto mokinių inercinių aviamodelių varžybos „Skrydis 2022“. Tai jau tradicine tapusi miesto jaunųjų aviamodeliuotojų bei konstruktorių šventė. 

 

Daugiau nei dešimtį metų vykusios jaunųjų konstruktorių varžybos išaugo į didelę šventę moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniams, miesto ugdymo įstaigų techninių būrelių dalyviams ir ugdytinių šeimoms. Atsinaujinusios sporto halės fojė svečius pasitiko edukacinės erdvės. Čia vaikai su tėveliais turėjo galimybę susipažinti su fizikos, astronomijos pasauliu, atsakyti į klausimus interaktyvioje šeimų viktorinoje, pasigaminti sklandytuvą ir su juo dalyvauti šeimų varžybose, fotosesijos metu nusifotografuoti ant mėnulio krašto. Šventės dalyviai galėjo išbandyti sklandytuvo simuliatorių – virtualiai paskraidyti dangaus platybėse. Šią atrakciją pristatė renginio partneriai – Lietuvos aviacijos muziejus.

 

Šventė prasidėjo nuostabiu reginiu. Akis ir širdį džiugino pasaulio čempiono Donato Paužuolio virtuoziškas pasirodymas radijo bangomis valdomu lėktuvėlio modeliu. Mokiniai su nuostaba stebėjo kaip į orą pakilo ne įprastas lėktuvas, o sunkiųjų gabaritų sunkvežimis, kuris, tarsi žuvis vandenyje, nardė, sukosi ir ritmingai sklendė ore pagal muzikos garsus. Įspūdingas lėktuvų šokis pakerėjo ne vieną žiūrovą. Pakilią nuotaiką kino filmo „Žvaigždžių karai“ muzika sukūrė Kauno pirmosios muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras. Tokia buvo šventės pradžia. 

 

Dalyviai pasiruošė didžiajam skrydžiui ir išklausė vyriausio teisėjo informacijos. Avia kūrėjų šventės metu vyko inercinių aviamodelių varžybos, kuriose dalyvavo mokiniai su trijų tipų lėktuvėliais: siluetiniu, laisvo skridimo ir sklandytuvo „Bitinėlis“ modeliu. Visi dalyviai turėjo įveikti skrydžio į tolį ir į tikslą etapus.

Siluetinių modelių klasėje tarp pirmokų – antrokų pirmą vietą laimėjo Patrikas Mokola, antra ir trečia vietos atiteko Motiejui Rudžioniui ir Urtei Stabinskaitei. Trečių – ketvirtų klasių mokinių amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Kristupas Žalys, antroji atiteko Ainiui Prušinskui, trečia – Skomantui Nausėdai. Tarp penktų – šeštų klasių mokinių savo lėktuvėliu geriausius rezultatus pasiekė Juozas Makulis. antras buvo Ignas Bakutis, trečias – Ignas Šeškus.

 

Laisvo skridimo lėktuvėlių modelių klasėje pirma vieta atiteko Ernestui Valaitčiui, antroji buvo Jorė Urniežaitė, trečias – Yefym Tkachenko. Benas Martinkevičius, Benas Žilinskas, Edvinas Petrikas iškovojo atitinkamai pirmą, antrą, trečią vietas tarp 3-4 klasių amžiaus grupės mokinių. Vyresniųjų grupėje nepralenkiami buvo Juozas Makulis, Rokas Ramanauskas, Ignas Šeškus.

 

Sklandytuvo „Bitinėlis“ modelio lėktuvėlius geriausiai skraidino Jonas Radžiūnas, Reinhardas Ivanauskas, Jorė Urniežaitė. Vyresnieji – Rojus Lepeška, Jonas Naudužas, Edvinas Petrikas. Vyriausiųjų amžiaus grupėje geriausius „Bitinėlio“ skridimo rezultatus parodė Ignas Šeškus, Jokūbas Vaidotas, Gabrielė Auzbutaitė.

 

Varžybose dalyvavo 113 Kauno miesto 1-6 kl. mokinių. Varžybų laimėtojai apdovanoti diplomais, taurėmis, medaliais ir dovanomis. Šeimų varžybose dalyvavo 23 šeimos. Visos pradžiugintos renginio suvenyrais ir saldžiomis dovanomis. Tai buvo šventė ne tik skraidymo rezultatų siekti nusiteikusiems dalyviams. 

Skambant muzikai bei aplodismentams, spragsint fotografams ir aidint sveikinimams, moksleivių techninės kūrybos centro komanda ištarė „iki pasimatymo“ kitose „Skrydžio“ varžybose kitais metais.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „FOTOMENO PAGRINDAI“ SU FOTOMENININKU GINTARU ČESONIU

2022-10-27d. MTKC Fotografijos studija (mokytoja T. Kuzmina, mokytojas I. Kuzminas), organizavo edukacinį užsiėmimą „Foto meno pagrindai“  su fotomenininku, Kauno fotomenininkų sąjungos pirmininku  Gintaru Česoniu. Fotomenininkas supažindino mokinius su  Lietuvos fotografijos menu. Pasakojo apie nuotaikos perteikimą,  fotografavimo taško parinkimą, šviesos ir fotografavimo momento svarbą. Buvo rodoma daug nuotraukų iš serijų ir ciklų. Vyko tarpusavio bendravimas.

FOTOGRAFINIS PLENERAS “AUKSINIS RUDUO”

2022-10-06d. MTKC Fotografijos studija (1, 2 grupė – mokytoja T. Kuzmina, 3 grupė – mokytojas I. Kuzminas), organizavo edukacinę išvyką ir fotografinį plenerą “Auksinis ruduo” Kauno m. “Ramybės” parke.

Mokiniai pritaikė įgytas fotografines žinias, fotografuojant rudeninę gamtą ir pertiekiant rudeninę nuotaiką.
Nuotraukos iš renginio.

STEAMadienis

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras 2022 metų birželio 3 dieną miesto bendruomenei Draugystės parke organizavo pažintinį, edukacinį, pramoginį renginį „STEAMadienį“. Kylančios raketos, įvairių lėktuvų modeliai, robotai ir meno kolektyvai lankytojus akimirkai leido pasijusti Kauno moksleivių techninės kūrybos centro nariais. Mokinių komandos, gavusios užduotis, skubėjo prie rungčių, kuriose Centro mokytojai laukė su užduotimis. Renginio dalyviai varžėsi aštuoniose techninės kūrybos, inžinerinės išmonės bei šviesraščio rungtyse. Raketų modeliavimo būrelio mokytojas kvietė lankytojus kurti raketų modelius ir drauge juos paleisti į dangų. „Pirmyn į trasą“ rungtyje mokiniai išbandė greito orientavimosi, važiavimo trasoje galimybes Fizikos labirinte dalyviai susirungė elektros laidininko vielos lenktynėse, o „Animacijos magijoje” su šios rungties mokytoja mokiniai galėjo išbandyti sustabdyto kadro animacijos kūrimo procesą: nuo lego kaladėlių personažo iki animacinės istorijos sukūrimo. Įnirtingos robotų kovos, įvairios teminės kompozicijos ir jų užfiksavimas, sukurti įspūdingo dydžio erdviniai objektai stebino ne tik pačius dalyvius, bet ir praeivius. Norintys atsipūsti arba papramogauti galėjo užsukti į ,,Chill zone”, kur visų smalsuolių laukė įvairios aktyvios rungtys: vaikai galėjo pasigaminti aitvarą, žaisti smiginį su balionais, išbandyti rankos miklumą, akies taiklumą.

 

Vidudienį prie improvizuotos scenos buvo pagerbti ir apdovanoti visi MTKC jaunieji technikai. Tai buvo padėka būrelių ir studijų nariams už per mokslo metus pasiektus rezultatus varžybose, konkursuose, festivaliuose, parodose.

 

Šventinę nuotaiką kūrė renginio svečiai: Miko Petrausko scenos menų mokyklos solistai, šokių studija ,,Vėtra”, skambėjo Juozo Gruodžio konservatorijos saksofonų kvinteto atliekami kūriniai. Daug dainų dovanojo Simono Daukanto progimnazijos ir Pirmosios muzikos mokyklos ansambliai. Šeimų popietėje, techninėse rungtyse varžėsi ne tik iš anksto užsiregistravusios šeimos, tačiau ir netikėtai laiko radę Dainavos bendruomenės nariai.

 

Visi dalyviai – STEAMadienio komandos, šeimos, jaunieji technikai, koncerto dalyviai džiaugėsi rėmėjų dovanomis ir firminiais MTKC maišeliais. Skambant muzikai, į orą paleistas raketos modelis simboliškai užbaigė šventinį renginį.

Dėkojame mūsų rėmėjams: „House makers“, „Dream Food“, „Baldai namams“, UAB Itoma, „1000plytelių“, „Cinamon“ ir „Aromama“ už pagalbą renginio metu, o visų dalyvių vėl lauksime kitais metais.

KAUNO MIESTO MOKINIŲ INERCINIŲ AVIAMODELIŲ VARŽYBOS „SKRYDIS 2022“

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras organizuoja tradicines Kauno miesto ugdymo įstaigų mokinių inercinių aviamodelių varžybas „Skrydis 2022“.

Varžybos vyks 2022 m. balandžio 30 d. 10 val. Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje (Trakų g. 39). Dalyvių registracija tik išankstinė.

 

Išankstinė elektroninė registracija iki 2022 m. balandžio 28 d. Dalyvio paraišką pateikti užpildžius elektroninę registracijos formą https://forms.gle/d8o3Lykmt2j8Jtvo6

KONKURSAS „JAUNASIS TECHNIKAS“

Balandžio 4 – 29 dienomis moksleivių techninės kūrybos centras organizuoja  konkursą  „JAUNASIS TECHNIKAS“ miesto ugdymo įstaigų pradinių klasių  mokiniams jūsų  mokykloje!

 

Dalyviai – visi mokyklos antrokai, trečiokai arba ketvirtokai.  

 

Komandos  skraidins sklandytuvą „Bitinėlis“, vairuos magnetu varomą automobiliuką, spręs techninius galvosūkius ir varžysis miklumo rungtyje.

Klausimų apie konkurso organizavimo tvarką laukiame el. p. d.mykolaitiene@mtkc.lt

KONKURSAS „MANO DRAUGAS – ROBOTAS"

6-10 m. jaunuosius inžinierius kviečiame kurti roboto modelį ir dalyvauti konkurse.

Darbus pateikti iki kovo 7 d.

Platesnė informacija ir konkurso nuostatai:

2022 Mano draugas – robotas_konkurso nuostatai

RESPUBLIKINIŲ TRASINIŲ AUTOMODELIŲ SPORTO VARŽYBŲ I ETAPAS

LIETUVOS TRASOS 2022
VASARIO 5 D. 11 VAL

Respublikinių trasinių automodelių sporto varžybų I etapas 

Varžysis Kauno, Klaipėdos, Vilniaus komandos. Kviečiame sirgalius ir tėvelius palaikyti dalyvius.

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVIESOS IR MUZIKOS SINTEZĖ“ SU FOTOMENININKU VYTENIU JUREVIČIUMI

2021-12-09d. MTKC Fotografijos studija (mokytoja T. Kuzmina), organizavo edukacinį užsiėmimą „Šviesos ir muzikos sintezė“  su jaunuoju fotomenininku Vyteniu Jurevičiumi. Foto menininkas supažindino mokinius su įvairia fotografavimo technika, fotografuojant renginius, koncertus. Pasakojo apie fotografinių parametrų nustatymus, fotografavimo taško parinkimą ir šviesos svarbą fotografijoje.  

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „DARBAS FOTOSTUDIJOJE IR RENGINIŲ FOTOGRAFAVIMAS“ SU PROFESIONALIU FOTOGRAFU EUGENIJUMI ADOMAVIČIUMI

2022-02-24 MTKC Fotografijos studija (mokytoja T. Kuzmina) organizavo edukacinį užsiėmimą „Darbas foto studijoje ir renginių fotografavimo technika“ su profesionaliu fotografu Eugenijumi Adomavičiumi. Fotografas supažindino mokinius su įvairia fotografavimo technika, naudojama fotografuojant renginius ir dirbant foto studijoje. Pasakojo apie fotografinių parametrų nustatymus, fotografavimo taško parinkimą, šviesos ir fotografavimo momento svarbą. Renginyje dalyvavo fotografijos studijos mokiniai ir jų tėveliai bei moksleiviai iš kitų Kauno miesto mokyklų.