Trakai ir Kernavė

Ką žinote apie senąsias Lietuvos sostines Kernavę ir Trakus? Kaip pilėnai gyveno ir puošėsi, kaip gindavosi nuo priešų? Kodėl Trakuose apsigyveno karaimai ir totoriai, kokia jų istorija ir tradicijos? Prie šių paslapčių mokiniai prisilietė Kernavės interaktyvioje  muziejaus ekspozicijoje, Trakų pilies muziejuje ir Senojoje kibininėje.

Jonavos krašto muziejuje

Ką žinote apie lietuvių valstiečių medinius apyvokos daiktus, įrankius, muzikos instrumentus, žaislus? Nuvykite į Jonavos krašto muziejų – ne tik sužinosite, bet ir pasigaminsite puošnų ir įdomų žaislą “vilkelį”.

Žaliūkų malūnininko sodyba

Kerdžiaus ragas mokinius pakvietė susiburti Žaliūkių malūnininko sodyboje. Jis atskleidė ganiavos paslaptis, parodė kaip pasigaminti lamzdelį iš karklo, išsikepti bulves lauže. Ar esate ragavę? O kokie skanūs pačių pagaminti ir senovinės trobos krosnyje iškepti   naminiai sausainiai! Kol kepė bulvės ir sausainiai mokinukai nenuobodžiavo. Kerdžius ir šeimininkės pamokė senovinių žaidimų. Buvo smagu!

Dviračių muziejus

Kada Lietuvoje atsirado dviračiai? Kokių dviračių yra, kas ir kur juos gamina? Atsakymus į šiuos klausimus ir daugybę kitų įdomių faktų mokiniai sužinojo Dviračių muziejuje Šiauliuose.

Fotografijos muziejus

Ar galima sukurti nuotrauką be fotoaparato? Taip – tamsioje Šiaulių Fotografijos muziejaus laboratorijoje, šviečiant raudonai šviesai ir  Garliavos bibliotekoje, ultravioletinio spektro šviestuvais apšviečiant sukurtas kompozicijas iš įvairių daiktų.