You are currently viewing SVEIKINAME KONKURSO DALYVIUS IR PRIZININKUS

SVEIKINAME KONKURSO DALYVIUS IR PRIZININKUS

Erdvinio konstravimo konkurso „Mano draugas – robotas“ finalinis laureatų apdovanojimo renginys vyko balandžio 5 d. 18 val. KTU Inžinerijos licėjaus aktų salėje, Geležinio Vilko g. 28. Prieš renginį konkurso dalyviai atsinešė pademonstruoti savo kurtus robotus. Paroda buvo įspūdinga. Mokiniai mielai dalyvavo fotosesijoje su dviem „gyvomis“ robotėmis. Nuotaika buvo pakili.

Konkurse dalyvavo 125 mokiniai: 29 priešmokyklinio ugdymo dalyviai, 49 – 1-2 kl. mokiniai ir 47 dalyviai 3-4 kl. mokiniai.

Dėkojame mokytojoms, kurios skyrė savo laiką ir dirbo su mokiniais klasėse pamokų metu.

Dėkojame vaikams, kurie jau antrus metus pateikia darbus konkursui, tai rodo, jog jie dirba pastoviai ir konstravimo virusas gyvena jų galvose. Mokiniai buvo apdovanoti savivaldybės dovanomis. Laureatai išrinkti pagal keturis vertinimo kriterijus kiekvienoje amžiaus grupėje.

  1. Idėjos išradingumas.
  2. Modelio sudėtingumas.
  3. Elektronikos panaudojimas.
  4. Darbo kruopštumas ir tvarkingumas.

Pateikdami registraciją, mokiniai galėjo aprašyti savo roboto paskirtį, kuri pasirodė labai įvairi ir kartais net netikėta.

Daug robotų skirta tyrinėjimams: paieškai ir pagalbai po vandeniu, kosmoso atradimams, akmenų rinkimui Mėnulyje, vandens tausojimui Žemėje, gamtos saugojimui. Taip pat įvairiam šiukšlių rūšiavimui ar net pamestų sagų rinkimui. Daug mokinių nori turėti robotą mokslų pagalbininką, kuris padėtų skaityti, groti ir kurti muziką ar tapyti. Taip pat robotai skirti ir dvasiniams žmonių poreikiams, pvz. žaisti teatrą, šviesti vakarais, suteikiant vaikams saugumo jausmą prieš miegą, džiuginti nepaprasta šypsena ir dalinti Taiką. Yra robotų, kurių paskirtis atlikti įvairius socialinius darbus. Tai ir robotė influenserė, ir ligonių pagalbininkas, paduodantis laiku vaistus ar padedantis lengviau gyventi žmonėms su negalia.

Žiūrovų prizas atiteko Benediktui Kuodžiui už robotuką VORAS – KOSMOSO TYRINĖTOJAS. Čia roboto aprašymas.

„Robotukas skirtas žaisti ir mokytis apie kosmosą. Jį Benediktas konstravo sužinojęs, kad kosmoso kelionės žmonėms dar yra labai pavojingos ir į jas dėl šios priežasties siunčiame robotus, kurie filmuoja įvairius kosmoso objektus. Benediktas konkursui sukūrė robotą VORĄ. Antroką sužavėjo informacija apie vorų audžiamo tinklo stiprumą ir elastingumą, apie jų gebėjimą skristi (balionuoti) ir atsiauginti prarastas galūnes. Robotuką konstravo padedamas tėčio, tačiau pats litavo laidukus, jungė elektronikos komponentus į elektros grandinę, dekoravo robotuką, kad būtų panašus į gyvūną. Voriukas gali ,,bėgioti” po kambarį, nes turi mažą vibruojantį varikliuką. Svarbiausia, kad su juo ne tik smagu žaisti, bet jis primena, koks įstabus gyvūnas yra voras.“

Dėkojame visiems į renginį susirinkusiems mokytojams, tėveliams ir robotų kūrėjams. Jūsų džiaugsmas skatina mus tobulėti.

Konkurso laureatų sąrašas: konkurso laureatai