You are currently viewing AVIA KŪRĖJŲ ŠVENTĖ IR INERCINIŲ AVIAMODELIŲ VARŽYBOS

AVIA KŪRĖJŲ ŠVENTĖ IR INERCINIŲ AVIAMODELIŲ VARŽYBOS

Lapkričio 26 d. Kauno sporto halėje praūžė avia kūrėjų šventė ir Kauno miesto mokinių inercinių aviamodelių varžybos „Skrydis 2022“. Tai jau tradicine tapusi miesto jaunųjų aviamodeliuotojų bei konstruktorių šventė.

Daugiau nei dešimtį metų vykusios jaunųjų konstruktorių varžybos išaugo į didelę šventę moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniams, miesto ugdymo įstaigų techninių būrelių dalyviams ir ugdytinių šeimoms. Atsinaujinusios sporto halės fojė svečius pasitiko edukacinės erdvės. Čia vaikai su tėveliais turėjo galimybę susipažinti su fizikos, astronomijos pasauliu, atsakyti į klausimus interaktyvioje šeimų viktorinoje,
pasigaminti sklandytuvą ir su juo dalyvauti šeimų varžybose, fotosesijos metu nusifotografuoti ant mėnulio krašto. Šventės dalyviai galėjo išbandyti sklandytuvo simuliatorių – virtualiai paskraidyti dangaus platybėse. Šią atrakciją pristatė renginio partneriai – Lietuvos aviacijos muziejus.

Šventė prasidėjo nuostabiu reginiu. Akis ir širdį džiugino pasaulio čempiono Donato Paužuolio virtuoziškas pasirodymas radijo bangomis valdomu lėktuvėlio modeliu. Mokiniai su nuostaba stebėjo kaip į orą pakilo ne įprastas lėktuvas, o sunkiųjų gabaritų sunkvežimis, kuris, tarsi žuvis vandenyje, nardė, sukosi ir ritmingai sklendė ore pagal muzikos garsus. Įspūdingas lėktuvų šokis pakerėjo ne vieną žiūrovą. Pakilią nuotaiką kino filmo „Žvaigždžių karai“ muzika sukūrė Kauno pirmosios muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras. Tokia buvo šventės pradžia.

Dalyviai pasiruošė didžiajam skrydžiui ir išklausė vyriausio teisėjo informacijos. Avia kūrėjų šventės metu vyko inercinių aviamodelių varžybos, kuriose dalyvavo mokiniai su trijų tipų lėktuvėliais: siluetiniu, laisvo skridimo ir sklandytuvo „Bitinėlis“ modeliu. Visi dalyviai turėjo įveikti skrydžio į tolį ir į tikslą etapus.

Siluetinių modelių klasėje tarp pirmokų – antrokų pirmą vietą laimėjo Patrikas Mokola, antra ir trečia vietos atiteko Motiejui Rudžioniui ir Urtei Stabinskaitei. Trečių – ketvirtų klasių mokinių amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Kristupas Žalys, antroji atiteko Ainiui Prušinskui, trečia – Skomantui Nausėdai. Tarp penktų – šeštų klasių mokinių savo lėktuvėliu geriausius rezultatus pasiekė Juozas Makulis. antras buvo Ignas Bakutis,
trečias – Ignas Šeškus. 

Laisvo skridimo lėktuvėlių modelių klasėje pirma vieta atiteko Ernestui Valaitčiui, antroji buvo Jorė Urniežaitė, trečias – Yefym Tkachenko. Benas Martinkevičius, Benas Žilinskas, Edvinas Petrikas iškovojo atitinkamai pirmą, antrą, trečią vietas tarp 3-4 klasių amžiaus grupės mokinių. Vyresniųjų grupėje nepralenkiami buvo Juozas Makulis, Rokas Ramanauskas, Ignas Šeškus.

Sklandytuvo „Bitinėlis“ modelio lėktuvėlius geriausiai skraidino Jonas Radžiūnas, Reinhardas Ivanauskas, Jorė Urniežaitė. Vyresnieji – Rojus Lepeška, Jonas Naudužas, Edvinas Petrikas. Vyriausiųjų amžiaus grupėje geriausius „Bitinėlio“ skridimo rezultatus parodė Ignas Šeškus, Jokūbas Vaidotas, Gabrielė Auzbutaitė.

Varžybose dalyvavo 113 Kauno miesto 1-6 kl. mokinių. Varžybų laimėtojai apdovanoti diplomais, taurėmis, medaliais ir dovanomis. Šeimų varžybose dalyvavo 23 šeimos. Visos pradžiugintos renginio suvenyrais ir saldžiomis dovanomis. Tai buvo šventė ne tik skraidymo rezultatų siekti nusiteikusiems dalyviams.

Skambant muzikai bei aplodismentams, spragsint fotografams ir aidint sveikinimams, moksleivių techninės kūrybos centro komanda ištarė „iki pasimatymo“ kitose „Skrydžio“ varžybose kitais metais.