UGDYMO PROCESAS KARANTINO METU VYKDOMAS NUOTOLINIU BŪDU

TECHNINĖS KŪRYBOS KRYPTIS

PRADINIS TECHNINIS MODELIAVIMAS

PRADINIS TECHNINIS MODELIAVIMAS

Šiame būrelyje išmokstama visko, ko reikia pradedančiajam modeliuotuojui, konstruktoriui ar mechanikui. Užsiėmimų metu mokiniai gauna elementarių žinių apie techninį brėžinį, projekcijas, erdvines konstrukcijas, mastelio sąvokas bei gamtos dėsnius, paaiškinančius skridimą, plaukimą. Pradedantieji susipažįsta su įvairiomis medžiagomis bei jų apdirbimo būdais, o darbo įgūdžius tobulina iš kartono, plastiko, faneros, balzos gamindami paprasčiausius lėktuvų, sklandytuvų, raketų, laivų, medinių automobilių modelius. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius bei praktinius gebėjimus.

Vadovas  Zenonas Petraitis

Telefonas  8 686 54013

Darbo vieta   MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.7 kab.

Panemunės vaikų dienos centras, Birutės g. 29A

Vaikų amžius  6-11 metų

AVIAMODELIAVIMAS

AVIAMODELIAVIMAS

Jei noras skraidyti Tavęs neapleidžia ne tik sapnuose, bet ir realybėje, lankyk aviamodeliavimo būrelio užsiėmimus. Čia susipažinsi su aviamodeliavimo subtilybėmis, išmoksi skaityti lėktuvų techninius brėžinius. Sužinosi iš ko ir kaip gaminami skraidantys aparatai. Išmoksi konstruoti ne tik laisvojo skridimo, kambarinius bei radijo bangomis valdomus aviamodelius. O didžiausią džiaugsmą patirsi skraidindamas savo modelius ir su jais dalyvaudamas parodose bei varžybose.

Vadovas  Evaldas Papinigis

Telefonas  8 673 16627

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.8 kab.

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla-daugiafunkcis centras,Partizanų g. 22, 102 kab.

Vadovas  Arvydas Gaižutis

Telefonas  8 606 11867

Darbo vieta  Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Bitininkų g. 31, 212 kab.

Vaikų amžius  12-18 metų

RAKETŲ MODELIAVIMAS

RAKETŲ MODELIAVIMAS

Kas vaikystėje nesvajojo užkariauti kosmoso erdves? Ateik į mūsų užsiėmimus ir sužinosi, ko prireiktų, norint pakilti į kosmosą. Čia susipažinsi su raketų skridimo teorija, aerodinamika, reaktyviniais varikliais ir paleidimo įrengimais, išmoksi pats atlikti sudėtingus techninius skaičiavimus ir eksperimentus bei konstruoti įvairių raketų modelius. Patikėk, kad Tavo raketa būtinai iššaus į dangų. Būrelio ugdytiniai dalyvauja respublikinėse varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose. Būrelio vadovas - respublikinių ir tarptautinių varžybų laureatas.

Vadovas  Adolfas Jančauskas

Telefonas  8 653 84515

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.12 kab.

Vaikų amžius  12 -18 metų

TRASINIS AUTOMODELIAVIMAS

TRASINIS AUTOMODELIAVIMAS

Ar mėgsti techniką, azartą ir greitį?  Ar nori savo rankomis išmokti sukonstruoti mažą automobiliuką ir su juo lenktyniauti trasoje? Lankydamas trasinio automodeliavimo būrelį sužinosi, kas yra modelių klasės, trasos takeliai, važiuoklė ir kėbulas. Čia pasigaminsi savo mini šedevrą ir išmoksi jį valdyti. O tada - pirmyn į trasą! Čia yra vienintelė tokia Kaune. Vėliau Tavo automodeliuotojo darbas bus įvertintas respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.

Vadovas  Vytautas Bytautas

Telefonas  8 652 29210

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 1.5 kab.

Vaikų amžius  7 -12 ir 12-18 metų.

ROBOTIKOS IR INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KRYPTIS

LEGO ROBOTAI

LEGO ROBOTAI

Programa skirta įgyti asmeninių, socialinių, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų supažindinant mokinius su LEGO konstruktorių įvairove, jų atsiradimo istorija, robotų kūrimu, valdymu, konstravimo galimybėmis. Konstruodami įgis žinių apie robotikos mokslą, lavins kūrybinius, mokslinius, techninius robotų konstravimo ir programavimo įgūdžius. Darbas su LEGO konstruktoriais padės mokiniams savo idėjas, fantazijas įgyvendinti realybėje, tobulins individualumo, kūrybiškumo gebėjimus, bus skatinamas noras tyrinėti.

Vadovas  Algimantas Šeinauskas

Telefonas  8 676 20551

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, techninis skyrius

el. paštas  info@mtkc.lt

Vaikų amžius 10-15 metų

KOMPIUTERINĖ TECHNIKA

Būrelio veikla

Programa skirta ugdyti mokinių pažinimo ir kūrybiškumo bei iniciatyvumo kompetencijas, lavinant jų kompiuterinį raštingumą, kompiuterinės technikos ir programinės įrangos pažinimą, įgyjant teorinių ir praktinių žinių, būtinų darbui kompiuteriu, skatinant bendrauti, tolerantiškai vertinti save ir kitus. Naudojant įvairius programinius paketus bus ugdoma saviraiška, kūrybingumas ir individualios asmeninės savybės. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius ir praktinius gebėjimus.

Vadovas  Giedrius Daukšys

Telefonas  8 674 67989

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus. 2, 1.3 kab.

Vadovas  Tomas Kazlauskas

Telefonas  8 620 60060

Darbo vieta  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Žeimenos skyrius, Žeimenos g. 165, 106 kab.

Vaikų amžius  12 - 18 metų

INŽINERIJOS IR FIZIKOS KRYPTIS

MAŽIEJI FOTONIUKAI

MAŽIEJI FOTONIUKAI

Programa skirta smalsiems vaikams, besidomintiems gamtos reiškiniais, fizikos eksperimentais. Užsiėmimų metu mokiniai mokysis eksperimentuojant ir tyrinėjant stebėti šviesos ir tamsos poveikį žmogui, gamtai. Išsiaiškins, kas skleidžia šviesą. Eksperimentuojant išbandys šviečiamuosius įtaisus: lempas, žibintuvėlius, žvakes ir pan. Kurs kompozicijas, naudojant įvairias materijas (medžiagą, medį, popierių, savo kūną ir kt.) ir šviesą-tamsą, improvizuos. Eksperimentus fiksuos fotoaparatais, vaizdo kameromis ar mobiliaisiais telefonais.

Vadovė  Erika  Gylienė

Telefonas  8 678 80581

Darbo vieta  Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Šarkuvos g. 30, 219 kab.

Vaikų amžius  7-12 metų

RADIOELEKTRONIKA

RADIOELEKTRONIKA

Jei domiesi elektronika, radiotechnikos ir televizijos pagrindais, ši programa kaip tik Tau. Užsiėmimų metu susipažinsi su radijo konstrukcijomis, mokysies analizuoti funkcines ir principines schemas, naudotis matavimo prietaisais, įgysi konstravimo įgūdžių, gaminsi įvairius radioelektronikos prietaisus. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius bei praktinius gebėjimus. Radioelektronikos inžinerija pravers tiek kasdieniniame gyvenime, tiek renkantis ateities profesiją.

Vadovas   Vytautas Bytautas

Telefonas 8 652 29210

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.11 kab.

Vaikų amžius  7 - 18 metų

ERDVINIS KONSTRAVIMAS

ERDVINIS KONSTRAVIMAS

Ši programa skirta jaunųjų konstruktorių programos tęstinumui įgyvendinti ir įgytų žinių praktiniam panaudojimui.  Užsiėmimų metu mokiniai patys pasirinks norimus sukurti ir sukonstruoti objektus. Tai gali būti: trimačiai vaizdai, konkretūs technikos modeliai, architektūros statiniai, kosminiai objektai, įvairios geometrinės figūros ar jų fantazijos sukurti erdviniai dariniai. Kai kurių užduočių įgyvendinimui pagal iš anksto mokinių paruoštus brėžinius ar techninius eskizus bus naudojami 3D spausdintuvai.

Vadovė  Rima Mikulskienė

Telefonas  8 671 19337

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.6 kab.

Vadovė  Jonė Kalinaitė-Stankevičienė

Telefonas  8 678 60618

Darbo vieta  Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Šarkuvos g. 30, 308 kab.

Vadovė  Jolanta-Daiva Vildžiūnienė

Telefonas  8 617 36879

Darbo vieta  KTU inžinerijos licėjus, S. Lozoraičio g. 13, 111 kab.

Vadovė  Nijolė Mekina

Telefonas  8 630 10232

Darbo vieta  Socializacijos centras „Saulutė", Purienų g. 2, technologijų kab

Vadovė  Eglė Bieliūnienė

Telefonas  8 676 57501

Darbo vieta  Kovo 11-osios gimnazija, Kovo 11-osios g. 50, 07 kab.

Vadovė  Ovidijus Greičius

Telefonas  8 627 40283

Darbo vieta  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Žeimenos skyrius

Vaikų amžius  12 - 18 metų

JAUNIEJI KONSTRUKTORIAI

JAUNIEJI KONSTRUKTORIAI

Konstravimas gali būti ne tik kaladėlių dėliojimas, o kažkas daugiau. Čia užsiėmimų metu jaunesniojo amžiaus vaikai lavins erdvinį ir loginį mąstymą gilindami savo pažinimą įvairiose techninio konstravimo srityse bei harmoningos aplinkos kūrime. Savo svajonių pasaulį jie kurs iš įvairių detalių ir medžiagų (plastiko, popieriaus, medžio plokštes, audinio, odos, metalo ir kt.), mokysis juos sujungti ir derinti tarpusavyje įvairiomis technikomis (klijuojant, lituojant, susiuvant, išardomais ir neišardomais sujungimais) į vientisas konstrukcijas. Kai kurių užduočių įgyvendinimui  bus naudojami 3D pieštukai.

Vadovė  Edita Bauerytė

Telefonas  8 682 43886

Darbo vieta  Kauno „Ryto" pradinė mokykla, Šarkuvos g. 29, 4a klasė

Vadovė  Jolita Kaučikaitė-Radvilienė

Telefonas  8 682 66566

Darbo vieta  Kauno Aleksandro Puškino gimnazija, Vytauto pr. 50, 117 kab.

Vadovė  Janina Mandravickienė

Telefonas  8 686 17263

Darbo vieta  Kauno Milikonių progimnazija, Baltijos g .30, 204 kab

Vadovė  Augustė Olšauskaitė

Telefonas  8 648 00514

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 1.5 kab.

Palaimintojo Jurgio Matulaičio Montesori mokykla, Rotušės a. 23

Vaikų amžius  7 - 11 metų

MEDIJŲ KRYPTIS

FOTOGRAFIJA

FOTOGRAFIJA

Programa skirta mokiniams nuo 13 iki 19 m., kurie nori išmokti fotografuoti ir tobulinti specifinius fotografinius gebėjimus, gilinti fotografijos pagrindų žinias, lavinti mokinių fotografijos meno supratimo ir vertinimo kompetencijas, pritaikyti fotografiją įvairiose savo darbo ir veiklos srityse. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks naudotis fotografine technika, susipažins su fotografijos kompozicijos pagrindais, atliks praktines užduotis, dalyvaus fotografijos pleneruose ir stovyklose, analizuos savo  atliktus darbus, sieks prasmingo savęs realizavimo, pritaikant fotografinius gebėjimus ir naujai įgytas žinias.

Vadovė  Tatjana  Kuzmina

Telefonas  8 614 73088

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.10 kab.

Vaikų amžius  13-19 metų

 

KINO STUDIJA "KADRAS"

KINO STUDIJA KADRAS”

Mokomojo proceso  metu mokiniai išmoksta savarankiškai kurti scenarijus, TV reportažus, imti interviu, režisuoti, vaidinti, filmuoti, montuoti, įgarsinti ir apipavidalinti video medžiagą, paruošti titrus. Kuriami mėgėjiški, trumpametražiniai filmai ir TV laidos, vaizdo reportažai. Geriausi mokinių kūrybiniai darbai pristatomi respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose.

Vadovas  Danguolė Čiurlionienė

Telefonas  8 699 31324

Darbo vieta  MTKC, A.Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vadovas  Ivanas Kuzminas

 Telefonas  8698-10456, 8671-97067

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vadovė  Neris Akelaitienė

Telefonas  8 618 67675

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vaikų amžius  11 - 19 metų

ANIMACIJA

ANIMACIJA

Programa skirta 9-15 metų mokiniams, kurie nori gilinti kūrybines žinias animacijos srityje, išbandyti savo gebėjimus pieštinės animacijos filmų kūrime. Programos metu mokiniai susipažins su judesio modeliavimu, kadruočių sudarymu, animacinio filmo struktūra, šrifto animavimu, dirbs su FlipaClip bei Lego stop motion programomis. Sukurs pirmąjį savo animacinį filmą. Turės galimybę dalyvauti moksleiviškos animacijos festivaliuose, konkursuose, kūrybinėse vasaros stovyklose.

Vadovė  Dalia Narkevičiūtė

Telefonas  8 636 48233

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.3 kab.

Vaikų amžius  9 – 15 metų

MEDIJOS IR KOMUNIKAVIMAS

MEDIJOS IR KOMUNIKAVIMAS

Jei esi žingeidus ir nori susipažinti su medijomis, kviečiame prisijungti prie mūsų. Užsiėmimų metu susipažinsi su žurnalistų darbu, išmoksi imti interviu, rašyti tekstus, administruoti www.avangardas.lt puslapį. Taip pat turėsi galimybę lavinti sceninės kalbos ir viešojo bendravimo įgūdžius, kurti scenarijus, organizuoti renginius ir dalyvauti projektinėje veikloje, kūrybinėse ir edukacinėse išvykose, stovyklose.

Vadovė  Diana Mykolaitienė

Telefonas  8 671 33075

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 1.6 kab.

Arkivyskupijos vaikų dienos centras, Papilio g. 5.

Vadovė  Liudmila Kazlauskienė

Telefonas  8 672 39256

Darbo vieta  MTKC, A. Mickevičiaus. 2, 1.3 kab.

 Vaikų amžius  12-19 metų