MOKINIŲ TĖVELIŲ ŽINIAI-NEMOKAMI UŽSIĖMIMAI!

TECHNINĖS KŪRYBOS KRYPTIS

PRADINIS TECHNINIS MODELIAVIMAS

PRADINIS TECHNINIS MODELIAVIMAS

Šiame būrelyje išmokstama visko, ko reikia pradedančiajam modeliuotuojui, konstruktoriui ar mechanikui. Užsiėmimų metu mokiniai gauna elementarių žinių apie techninį brėžinį, projekcijas, erdvines konstrukcijas, mastelio sąvokas bei gamtos dėsnius, paaiškinančius skridimą, plaukimą. Pradedantieji susipažįsta su įvairiomis medžiagomis bei jų apdirbimo būdais, o darbo įgūdžius tobulina iš kartono, plastiko, faneros, balzos gamindami paprasčiausius lėktuvų, sklandytuvų, raketų, laivų, medinių automobilių modelius. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius bei praktinius gebėjimus.

Vadovas: Zenonas Petraitis

Telefonas: 8686-54013

Darbo vieta:  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.7 kab.

Vadovas: Arvydas Gaižutis

Telefonas: 8606-11867

Darbo vieta: Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Bitininkų g. 31, 212 kab..

Vaikų amžius: 6-11 metų

AVIAMODELIAVIMAS

AVIAMODELIAVIMAS

Jei noras skraidyti Tavęs neapleidžia ne tik sapnuose, bet ir realybėje, lankyk aviamodeliavimo būrelio užsiėmimus. Čia susipažinsi su aviamodeliavimo subtilybėmis, išmoksi skaityti lėktuvų techninius brėžinius. Sužinosi iš ko ir kaip gaminami skraidantys aparatai. Išmoksi konstruoti ne tik laisvojo skridimo, kambarinius bei radijo bangomis valdomus aviamodelius. O didžiausią džiaugsmą patirsi skraidindamas savo modelius ir su jais dalyvaudamas parodose bei varžybose.

Vadovas: Evaldas Papinigis

Telefonas: 8673-16627

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.8 kab.

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla-daugiafunkcis centras,Partizanų g. 22, 102 kab.

Vadovas: Arvydas Gaižutis

Telefonas: 8606-11867

Darbo vieta: Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Bitininkų g. 31, 212 kab.

Vaikų amžius: 12-18 metų

RAKETŲ MODELIAVIMAS

RAKETŲ MODELIAVIMAS

Kas vaikystėje nesvajojo užkariauti kosmoso erdves? Ateik į mūsų užsiėmimus ir sužinosi, ko prireiktų, norint pakilti į kosmosą. Čia susipažinsi su raketų skridimo teorija, aerodinamika, reaktyviniais varikliais ir paleidimo įrengimais, išmoksi pats atlikti sudėtingus techninius skaičiavimus ir eksperimentus bei konstruoti įvairių raketų modelius. Patikėk, kad Tavo raketa būtinai iššaus į dangų. Būrelio ugdytiniai dalyvauja respublikinėse varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose. Būrelio vadovas - respublikinių ir tarptautinių varžybų laureatas.

Vadovas: Adolfas Jančauskas

Telefonas: 8653-84515

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.12 kab.

Vaikų amžius: 12 -18 metų

TRASINIS AUTOMODELIAVIMAS

TRASINIS AUTOMODELIAVIMAS

Ar mėgsti techniką, azartą ir greitį?  Ar nori savo rankomis išmokti sukonstruoti mažą automobiliuką ir su juo lenktyniauti trasoje? Lankydamas trasinio automodeliavimo būrelį sužinosi, kas yra modelių klasės, trasos takeliai, važiuoklė ir kėbulas. Čia pasigaminsi savo mini šedevrą ir išmoksi jį valdyti. O tada - pirmyn į trasą! Čia yra vienintelė tokia Kaune. Vėliau Tavo automodeliuotojo darbas bus įvertintas respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.

Vadovas: Vytautas Bytautas

Telefonas: 8652-29210

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 1.5 kab.

Vaikų amžius: 7 -12 ir 12-18 metų.

ROBOTIKOS IR INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KRYPTIS

LEGO ROBOTAI

LEGO ROBOTAI

Programa skirta įgyti asmeninių, socialinių, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų supažindinant mokinius su LEGO konstruktorių įvairove, jų atsiradimo istorija, robotų kūrimu, valdymu, konstravimo galimybėmis. Konstruodami įgis žinių apie robotikos mokslą, lavins kūrybinius, mokslinius, techninius robotų konstravimo ir programavimo įgūdžius. Darbas su LEGO konstruktoriais padės mokiniams savo idėjas, fantazijas įgyvendinti realybėje, tobulins individualumo, kūrybiškumo gebėjimus, bus skatinamas noras tyrinėti.

Vadovas: Algimantas Šeinauskas

Telefonas: 8676-20551

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, techninis skyrius

el. paštas: info@mtkc.lt

Vaikų amžius: 10-15 metų

KOMPIUTERINĖ TECHNIKA

Būrelio veikla

Programa skirta ugdyti mokinių pažinimo ir kūrybiškumo bei iniciatyvumo kompetencijas, lavinant jų kompiuterinį raštingumą, kompiuterinės technikos ir programinės įrangos pažinimą, įgyjant teorinių ir praktinių žinių, būtinų darbui kompiuteriu, skatinant bendrauti, tolerantiškai vertinti save ir kitus. Naudojant įvairius programinius paketus bus ugdoma saviraiška, kūrybingumas ir individualios asmeninės savybės. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius ir praktinius gebėjimus.

Vadovas: Giedrius Daukšys

Telefonas: 8674-67989

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus. 2, 1.3 kab.

Vadovas: Tomas Kazlauskas

Telefonas: 820-60060

Darbo vieta: Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Žeimenos skyrius, Žeimenos g. 165, 106 kab.

Vaikų amžius: 12 - 18 metų

INŽINERIJOS IR FIZIKOS KRYPTIS

MAŽIEJI FOTONIUKAI

MAŽIEJI FOTONIUKAI

Programa skirta smalsiems vaikams, besidomintiems gamtos reiškiniais, fizikos eksperimentais. Užsiėmimų metu mokiniai mokysis eksperimentuojant ir tyrinėjant stebėti šviesos ir tamsos poveikį žmogui, gamtai. Išsiaiškins, kas skleidžia šviesą. Eksperimentuojant išbandys šviečiamuosius įtaisus: lempas, žibintuvėlius, žvakes ir pan. Kurs kompozicijas, naudojant įvairias materijas (medžiagą, medį, popierių, savo kūną ir kt.) ir šviesą-tamsą, improvizuos. Eksperimentus fiksuos fotoaparatais, vaizdo kameromis ar mobiliaisiais telefonais.

Vadovė: Erika  Gylienė

Telefonas: 8678-80581

Darbo vieta: Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Šarkuvos g. 30, 219 kab.

Vaikų amžius: 7-12 metų

RADIOELEKTRONIKA

RADIOELEKTRONIKA

Jei domiesi elektronika, radiotechnikos ir televizijos pagrindais, ši programa kaip tik Tau. Užsiėmimų metu susipažinsi su radijo konstrukcijomis, mokysies analizuoti funkcines ir principines schemas, naudotis matavimo prietaisais, įgysi konstravimo įgūdžių, gaminsi įvairius radioelektronikos prietaisus. Programa diferencijuojama pagal mokinių amžių, žinias, kūrybinius bei praktinius gebėjimus. Radioelektronikos inžinerija pravers tiek kasdieniniame gyvenime, tiek renkantis ateities profesiją.

Vadovas:  Vytautas Bytautas

Telefonas: 8652-29210

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.11 kab.

Vaikų amžius: 7 - 18 metų

ERDVINIS KONSTRAVIMAS

ERDVINIS KONSTRAVIMAS

Ši programa skirta jaunųjų konstruktorių programos tęstinumui įgyvendinti ir įgytų žinių praktiniam panaudojimui.  Užsiėmimų metu mokiniai patys pasirinks norimus sukurti ir sukonstruoti objektus. Tai gali būti: trimačiai vaizdai, konkretūs technikos modeliai, architektūros statiniai, kosminiai objektai, įvairios geometrinės figūros ar jų fantazijos sukurti erdviniai dariniai. Kai kurių užduočių įgyvendinimui pagal iš anksto mokinių paruoštus brėžinius ar techninius eskizus bus naudojami 3D spausdintuvai.

Vadovė: Rima Mikulskienė

Telefonas: 8671-19337

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.6 kab.

Vadovė: Jonė Kalinaitė-Stankevičienė

Telefonas: 8678-60618

Darbo vieta: Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Šarkuvos g. 30, 308 kab.

Vadovė: Jolanta-Daiva Vildžiūnienė

Telefonas: 8617-36879

Darbo vieta: KTU inžinerijos licėjus, S. Lozoraičio g. 13, 111 kab.

Vadovė: Nijolė Mekina

Telefonas: 8-630-10232

Darbo vieta: Socializacijos centras „Saulutė", Purienų g. 2, technologijų kab.

Vaikų amžius: 12 - 18 metų

JAUNIEJI KONSTRUKTORIAI

JAUNIEJI KONSTRUKTORIAI

Konstravimas gali būti ne tik kaladėlių dėliojimas, o kažkas daugiau. Čia užsiėmimų metu jaunesniojo amžiaus vaikai lavins erdvinį ir loginį mąstymą gilindami savo pažinimą įvairiose techninio konstravimo srityse bei harmoningos aplinkos kūrime. Savo svajonių pasaulį jie kurs iš įvairių detalių ir medžiagų (plastiko, popieriaus, medžio plokštes, audinio, odos, metalo ir kt.), mokysis juos sujungti ir derinti tarpusavyje įvairiomis technikomis (klijuojant, lituojant, susiuvant, išardomais ir neišardomais sujungimais) į vientisas konstrukcijas. Kai kurių užduočių įgyvendinimui  bus naudojami 3D pieštukai.

Vadovė: Rima Mikulskienė

Telefonas: 8671-19337

Darbo vieta:  MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.6 kab.

Vadovė: Edita Bauerytė

Telefonas: 8682-43886

Darbo vieta: Kauno „Ryto" pradinė mokykla, Šarkuvos g. 29, 3a klasė

Vadovė: Jolita Kaučikaitė-Radvilienė

Telefonas: 8682- 66566

Darbo vieta: Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, Šarkuvos g. 30, 116 kab.

Vadovė: Janina Mandravickienė

Telefonas: 8686-17263

Darbo vieta: Kauno Milikonių progimnazija, Baltijos g .30, 204 kab.

Vadovė: Rasma Raudonienė

Telefonas: 8 688-12471

Darbo vieta: Kauno Aleksandro Puškino gimnazija, Vytauto pr. 50, 218 kab.

Vadovė: Edita Jagutskienė

Telefonas: 8610-01224

Darbo vieta: Kauno  Aleksandro Puškino gimnazija, Vytauto pr. 50, 116 kab.

Kauno Vinco Kudirkos progimnazija, Trakų g. 39, 216 kab.

Vadovas: Olivijus Spitrys

Telefonas: 8620-93058

Darbo vieta: Kauno  šv. Kazimiero progimnazija, Vandžiogalos g. 51, 311 kab.

Vaikų amžius: 7 - 11 metų

MEDIJŲ KRYPTIS

FOTOGRAFIJA

FOTOGRAFIJA

Programa skirta mokiniams nuo 13 iki 19 m., kurie nori išmokti fotografuoti ir tobulinti specifinius fotografinius gebėjimus, gilinti fotografijos pagrindų žinias, lavinti mokinių fotografijos meno supratimo ir vertinimo kompetencijas, pritaikyti fotografiją įvairiose savo darbo ir veiklos srityse. Užsiėmimų metu mokiniai išmoks naudotis fotografine technika, susipažins su fotografijos kompozicijos pagrindais, atliks praktines užduotis, dalyvaus fotografijos pleneruose ir stovyklose, analizuos savo  atliktus darbus, sieks prasmingo savęs realizavimo, pritaikant fotografinius gebėjimus ir naujai įgytas žinias.

Vadovė: Tatjana  Kuzmina

Telefonas: 8614-73088

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.10 kab.

Vaikų amžius: 13-19 metų

KINO STUDIJA "KADRAS"

KINO STUDIJA KADRAS”

Mokomojo proceso  metu mokiniai išmoksta savarankiškai kurti scenarijus, TV reportažus, imti interviu, režisuoti, vaidinti, filmuoti, montuoti, įgarsinti ir apipavidalinti video medžiagą, paruošti titrus. Kuriami mėgėjiški, trumpametražiniai filmai ir TV laidos, vaizdo reportažai. Geriausi mokinių kūrybiniai darbai pristatomi respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose.

Vadovas: Danguolė Čiurlionienė

Telefonas: 8699-31324

Darbo vieta: MTKC, A.Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vadovas: Ivanas Kuzminas

 Telefonas: 8698-10456, 8671-97067

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vadovė:  Neris Akelaitienė

Telefonas: 8618-67675

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.5 kab.

Vadovė: Reda Vaivadaitė

Telefonas: 8627-72911

Darbo vieta: Kauno  VšĮ VDU "Rasos" gimnazija, P. Lukšio  g. 40, sporto klasė

Vaikų amžius: 11 - 19 metų

ANIMACIJA

ANIMACIJA

Programa skirta 9-15 metų mokiniams, kurie nori gilinti kūrybines žinias animacijos srityje, išbandyti savo gebėjimus pieštinės animacijos filmų kūrime. Programos metu mokiniai susipažins su judesio modeliavimu, kadruočių sudarymu, animacinio filmo struktūra, šrifto animavimu, dirbs su FlipaClip bei Lego stop motion programomis. Sukurs pirmąjį savo animacinį filmą. Turės galimybę dalyvauti moksleiviškos animacijos festivaliuose, konkursuose, kūrybinėse vasaros stovyklose.

Vadovė: Dalia Narkevičiūtė

Telefonas: 8636-48233

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 2.3 kab.

Vaikų amžius: 9 – 15 metų

MEDIJOS IR KOMUNIKAVIMAS

MEDIJOS IR KOMUNIKAVIMAS

Jei esi žingeidus ir nori susipažinti su medijomis, kviečiame prisijungti prie mūsų. Užsiėmimų metu susipažinsi su žurnalistų darbu, išmoksi imti interviu, rašyti tekstus, administruoti www.avangardas.lt puslapį. Taip pat turėsi galimybę lavinti sceninės kalbos ir viešojo bendravimo įgūdžius, kurti scenarijus, organizuoti renginius ir dalyvauti projektinėje veikloje, kūrybinėse ir edukacinėse išvykose, stovyklose.

Vadovė: Diana Mykolaitienė

Telefonas: 8671-33075

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus g. 2, 1.6 kab.

Vadovė: Liudmila Kazlauskienė

Telefonas: 8672-39256

Darbo vieta: MTKC, A. Mickevičiaus. 2, 1.3 kab.

 Vaikų amžius: 12-19 metų