PRADINUKAI GAMINO AITVARUS

Vasarai įsibėgėjus ir baigiantis mokslo metams ne tik mokiniams, bet ir jų pedagogams norisi nuveikti kažką nekasdieniško, išbandyti naujas galimybes bei praturtėti naujomis žiniomis.

Birželio 29 d. Kauno rajono Rokų mokykloje – darželyje vyko edukacinis užsiėmimas „Aitvarų gaminimo dirbtuvės“,  kurias pradinukams  pravedė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro pedagogai. Pagrindines žinias apie aitvarų modeliavimą ir gaminimą mokiniams suteikė Centro pradinio techninio modeliavimo būrelio vadovas Zenonas Petraitis ir metodininkė Liudmila Kazlauskienė. Visi džiaugėsi, kad kūrybinių dirbtuvių metu buvo lavinami praktiniai aitvarų projektavimo ir konstravimo įgūdžiai. Dirbtuvėlių dalyviai prisipažino, kad  tokio dydžio ir konstrukcijos aitvarus gaminosi pirmąkart. Ir pasirodo, kad juos pasigaminti nėra taip paprasta ir romantiška, kaip atrodo iš šalies. Šių skraidyklių gaminimo proceso metu mažieji meistreliai, kuriems talkino mokytojos: Greta Meškevičienė, Reda Kundrotienė, Irina Jurgelevičienė ir Lina Bartkienė,  turėjo įtempti visas jėgas ir išmonę. Išnagrinėję aitvaro konstrukcijos brėžinius, mokiniai karpė, konstravo, tvirtino ir klijavo aitvaro korpusą. Vėliau gamino savo skraidymo aparato uodegą, kurios tvirtinimas pareikalavo daug iššūkių. Viso buvo pagaminta net 50 puikių dangaus skraidyklių.

Aitvarų gaminimas nors ir užėmė daug laiko, tačiau visiems suteikė begalę džiaugsmo. Pasigaminę dangaus skraidymo puošmenas – aitvarus, vaikai juos išsinešė į namus. Gaila, kad tą dieną nebuvo vėjo, todėl paleisti aitvarus skraidyti negalėjome. Savo kūrybos skraidyklių skraidymo techniką  ir  principus vaikai išbandys pasirinkę vėjuotą dieną bei didelę erdvę be medžių ir pastatų. Tikima, kad paleidžiant aitvarą, atsikratoma visų rūpesčių ir bėdų. Tad juos skraidindami mažieji sugalvos gražių norų ir svajonių, kurios ateityje išsipildys.