MOKINIAI DISKUTUOJA TV LAIDOSE „KADROSKOPAS”

Kauno moksleivių techninės kūrybos centre kuriamą edukacinę-pažintinę TV laidą “Kadroskopas” transliuoja LNK kanalų grupės “Info TV”.

TV laida kino studijoje „Kadras“ kuriama pagal Kauno moksleivių techninės kūrybos centro projektą „Kadroskopas“, kurį finansuoja spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidos prodiuseris ir projekto koordinatorius, filmų kūrimo mokytojas Ivanas Kuzminas pažymi, kad projekto tikslas – paskatinti mokinius archyvuose ieškoti istorinių asmenybių autentiškų gyvenimo fragmentų, atskleidžiant jų veiklos ir asmeninių savybių įtaką dabartiniam jaunimui arba jaunam žmogui.

Kauno MTKC kino studijos „Kadras“ kūrybinė grupė planuojama šiais metais sukurti                 10 edukacinių-šviečiamųjų laidų, kuriose Lietuvos mokyklų mokinių komandos kartu su mokytojais, dalyvaujant laidos ekspertui istorikui dr. Simonui Jazavitai, diskutuos apie istorinės asmenybės veiklą bei jo svarbą šiandien. Laidos vedėjai ir scenaristai – kino studijos „Kadras” vadovė Danguolė Čiurlionienė bei mokiniai Austėja Ūdraitė ir Kipras Steponavičius. Laidose bus diskutuojama apie pasirinktą istorinę Lietuvai svarbią asmenybę. Prieš diskusiją trumpuose mokinių sukurtuose dokumentiniuose filmuose žiūrovams bei laidos dalyviams bus primenami aktualiausi šių asmenybių gyvenimo epizodai.

 

TV laida Kadroskopas 2021-7

Šioje laidoje diskusija ir filmas apie Lietuvą ir profesorių Hermaną Minkovskį, kurį kvietėsi dėstyti garsiausi 19-ame amžiuje Europos universitetai: Berlyno, Bonos, Kionigsbergo, Getingeno. Šio mokslininko idėjomis remiasi gravitacijos teorija, astrofizika ir daug kitų mokslo sričių.

Diskusijoje dalyvauja Kauno Simono Daukanto progimnazijos komanda ir Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos komanda. Diskusijos ekspertas – istorikas daktaras Simonas Jazavita.

Diskusiją moderuoja Kauno MTKC kino studijos Kadro TV narės Ustė Čeponytė ir Raminta Miniauskaitė (vadovė Danguolė Čiurlionienė).

 

 

TV laida Kadroskopas 2021-6

Šioje laidoje diskusija ir filmas apie Juozą Zikarą ir jo kūrybą, bei kas yra lietuvių tautos laisvės idealai ir Juozo Zikaro kūrybos reikšmė visuomenės istorinei atminčiai ir tapatybei.

Diskusijoje dalyvauja Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Kėdainių r. Josvainių gimnazijos komandos. Šios diskusijos ekspertas – istorikas daktaras Simonas Jazavita.

Diskusiją moderuoja Kauno MTKC kino studijos Kadro TV narės Austėja Ūdraitė ir Samantha Cugino (vadovė Danguolė Čiurlionienė).

  1. Zikaras – Lietuvos meno klasikas, vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. I pusės lietuvių skulptorių bei tarpukario dailininkų kartos ugdytojų. Skulptorius emociškai taikliai atsiliepė į visuomenės gyvenimo aktualijas, jo kūriniai žadino ir žadina lietuvių pilietinius ir tautinius jausmus.

Daugelis jo kūrinių tapo nepriklausomos Lietuvos simboliais. Laisvės paminklas Kaune – vienas pirmųjų tarpukario Lietuvos dekoratyvinės paminklinės skulptūros pavyzdžių.

 

 

TV laida Kadroskopas 2021-5

Šioje laidoje:

diskusija ir filmas apie  Vilhelmą Storostą – Vydūną ir jo veiklos ar asmeninių savybių įtaką dabartiniam jaunimui/ jaunam žmogui. Vydūnas – didysis lietuvių humanistas, rašytojas, muzikas,  žymiausias Mažosios Lietuvos kultūros veikėjas.

Diskusijoje dalyvauja Kauno Martyno Mažvydo ir Palangos Vlado Jurgučio progimnazijų 6 klasių komandos. Šios diskusijos ekspertas istorikas daktaras Simonas Jazavita.

Diskusijos vedėjos: Austėja Ūdraitė ir Raminta Miniauskaitė,  Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos Kadras mokinės (vadovė Danguolė Čiurlionienė)

 

 

TV laida Kadroskopas 2021-4

Šioje laidoje:

 filmas ir diskusija apie  Lietuvos karo lakūnąaviacijos inžinierių, lėktuvų konstruktorių Jurgį Dobkevičių. Kalbant apie jo lėktuvuose, o ypač trečiajame panaudotas technologijas,  tektų nuolat vartoti žodžius „pirmą kartą aviacijos istorijoje“.

Dalyvauja Kauno Simono Daukanto progimnazijos komanda ir Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos komanda. Šios diskusijos ekspertas – jau tradiciškai – istorikas daktaras Simonas Jazavita.

Diskusijos vedėjos Ustė Čeponytė ir Samantha Cugino ,  Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos Kadras mokinės (vadovė Danguolė Čiurlionienė).

TV LAIDA KADROSKOPAS 2021- 3

Šioje laidoje:  filmas ir diskusija apie Kazimierą Būgą . Dalyvauja Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos komanda bei Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos komanda. Šios diskusijos ekspertas – jau tradiciškai – istorikas daktaras Simonas Jazavita.

Diskusijos vedėjos Austėja Ūdraitė ir Raminta Miniauskaitė,  Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos Kadras mokinės (vadovė Danguolė Čiurlionienė)

 

TV LAIDA KADROSKOPAS 2021-2

Šioje laidoje:  filmas ir diskusija apie V. Putvinskį-Pūtvį. Dalyvauja Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bei Kauno Palemono gimnazijos mokinių komandos, diskusijos vedėjos Austėja Ūdraitė ir Samantha Cugino, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos Kadras mokinės (vadovė Danguolė Čiurlionienė)

 

Pirmoji TV laida „Kadroskopas“ per kanalą “Info TV” transliuota kovo 6 d.. Laidoje diskutuojama apie  lietuvių kalbininką, žymiausią XX a. pirmos pusės lietuvių kalbos normintoją Joną Jablonskį ir jo laikų vertybes aktualias ir mūsų dienomis. Diskusijos ekspertas, istorikas dr. Simonas Jazavita diskutavo su mokiniais, o laidos pabaigoje pagyrė dalyvius už gerą pasiruošimą, argumentuotus pasisakymus, puikų komandinį darbą ir pažymėjo aktyviausius mokinius, kuriems bus įteikti istorijos ekspertų diplomai.

Edukacinių laidų diskusija nepalieka abejingų ir tai puiki galimybė šias temas pratęsti pamokų metu. Įtraukiamasis ugdymas esant nuotoliniam mokymui – padeda kūrybiškiau ir įdomiau pateikti dėstomą dalyką, skatina mokinių motyvaciją pažinimui ir jų tobulėjimui.