TARPTAUTINIAME SEMINARE „MĖGĖJIŠKŲ FILMŲ VERTINIMO KRITERIJAI“ ĮVERTINTI JAUNIEJI FILMŲ KŪRĖJAI

Š.m gruodžio 3 d. per ZOOM platformą Kauno moksleivių techninis kūrybos centras organizavo tarptautinį seminarą „Mėgėjiškų filmų vertinimų kriterijai“.  Nuotoliniame seminare dalyvavo tarptautinio filmų konkurso „Mano kinas 2020“ dalyviai, vertinimo komisijos nariai ir tie, kurie domisi kinu. Renginį moderavo  šio seminaro iniciatorius MTKC metodininkas, kino studijos „Kadras“ vadovas Ivanas Kuzminas. Seminaro metu  vyko geriausių filmų peržiūra ir aptarimas. Apie kiekvienos kategorijos filmus pastabas išsakė ir apdovanojimus paskelbė žymiausi Lietuvos kino žinovai ir režisieriai. Apie eksperimentinius filmus, pateiktus konkursui, kalbėjo kino režisierius ir kino pedagogas, komisijos pirmininkas Saulius Beržinis, apie muzikinius klipus žodį tarė Šiaulių kino meno klubo pirmininkas Viktoras Gundarevas,   apie vaidybinius filmus, grupėje iki 16 metų, pasisakė Lietuvos kino mėgėjų sąjungos veteranas Antanas Zinkevičius,  dokumentinius filmus įvertino Lietuvos kino mėgėjų sąjungos viceprezidentas Sigitas Klibavičius, animacinius filmus apibūdino Lietuvos kino mėgėjų sąjungos veteranas Vidmantas Valentas, apie vaidybinius filmus, grupėje nuo 17 metų, savo pastabas ir pagyrimus išsakė kino režisierius ir kino operatorius Arvydas Liorančas. Na, o svarbiausią apdovanojimą – GRAND PRIX pristatė ir nugalėtoją pasveikino Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė. Šį apdovanojimą gavo filmas „Parašiutininkai“, kurį sukūrė k/s „Bendraamžis“  iš Estijos Narvos miesto.

Po  geriausių filmų peržiūros ir vertinimo komisijos narių atsiliepimų, tarp seminaro dalyvių, filmų kūrėjų iš: Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Krymo ir Rusijos  prasidėjo aktyvi diskusija.  Baigiantis seminarui, buvo pasidžiaugta, kad Kaune rengiamas toks filmų konkursas jaunimui, kuris padeda pažinti ne tik kino pasaulį, bet ir įvairių tautų kultūras.

Geriausiems jauniesiems filmų kūrėjams Centro skirti prizai ir diplomai nukeliaus nurodytais adresais.Iki kitų susitikimų!