RESPUBLIKINIAME SEMINARE PASKELBTI FOTOREPORTAŽŲ KONKURSO „KRIŠTOLINIS OBJEKTYVAS 2020“ NUGALĖTOJAI

Š.m gruodžio 10 d. nuotoliniu būdu per zoom platformą vyko respublikinio fotoreportažų konkurso „Krištolinis objektyvas 2020“darbų aptarimas ir paskelbimas, o tuo pačiu ir seminaras „Kūrybinis fotografijos panaudojimas ugdymo procese“. Į renginį prie ekranų, kurį organizavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centras,  susirinko gausi auditorija: tiek mokiniai, būsimieji fotografai, tiek jų pedagogai ir visi tie, kas neabejingi fotografijai. Centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė, kreipdamasi į jaunuosius fotoreportažo konkurso dalyvius, pasidžiaugė, kad fotomenas egzistuoja ir yra toks populiarus tarp jaunimo. Vertinimo komisijai teko nemažai paplušėti atrenkant geriausias fotonuotraukų serijas. Konkursui šiemet  buvo pateiktos 840 nuotraukų, kurias pateikė 116 dalyvių. Vertinama buvo pagal 2 amžiaus grupes: I grupė –  14 metų amžiaus, kita – vyresniųjų.

Ivanas Kuzminas, medijų menų mokytojas ekspertas, MTKC metodininkas, pradėdamas paskaitą apie Lietuvos fotografijos mokyklos pradžią, paaiškino kodėl šis  apdovanojimo renginys pavadintas ir seminaru. Pradedantiesiems fotografams dar nėra aišku kas yra fotoreportažas ir koks turėtų būti geras fotoreportažas. Pusė fotoreportažų konkurso „Krištolinis objektyvas 2020“ dalyvių darbų neatitiko reikalavimų, tad šis seminaras, kuriame pasisakys profesionalai fotografai, padės daugeliui, žengiančiam į fotomeno pažinimą. I. Kuzmino pasakojimai apie foto reportažinį žanrą buvo iliustruoti vieno iš jo atstovų fotografo Vaclovo Strauko  fotografijomis iš mokyklos gyvenimo.

Seminaro įrašą žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=PKWeOm2cX7U

https://www.youtube.com/watch?v=U9V9vs4L_hg&t=17s

Konkurso rezultatai: http://www.kadras.lt/respublikinis-jaunimo-fotoreportazu-konkursas-kristolinis-objektyvas-2020

Plačiau skaitykite čia: http://avangardas.lt/respublikiniame-seminare-kurybinis-fotografijos-panaudojimas-paskelbti-fotoreportazu-konkurso-kristolinis-objektyvas-2020-nugaletojai/