ŽYMIAUSIŲ LIETVOS FOTOGRAFŲ DARBAI PASAKOJA MŪSŲ ISTORIJĄ

Š .m. spalio 8 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centro fotografijos ir kino studijos „Kadras“ ugdytiniai dalyvavo edukacinėje programoje – istorinėje pamokoje „Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013m“, kuri vyko nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailes muziejuje. Čia mokiniai apžiūrėjo  eksponuojamą fotografijos darbų parodą,  kurioje 16 žymiausių Lietuvos fotomenininkų vizualiai pasakoja  Lietuvos istoriją, vaizduoja  kasdienį gyvenimą, kurio akiratyje per pastarąjį pusšimtį metų atsirasdavo vis kiti dalykai, aktualijos, nuotaikos.

Edukacinėje programoje mokiniai analizavo fotografijų siužeto logiką ir kompozicijos principus, detalių įtaką ir svarbą visumai. Iš dailininkės edukatorės Eglės Velaniškytės ir juos lydinčio kino studijos „Kadras“ vadovo Ivano Kuzmino  mokiniai išgirdo, kad „sumedžioti“ gerą „kadrą“ yra labai sudėtinga, nors egzistuoja tokia nuomonė, kad fotografui tereikia paspausti mygtuką, tačiau tai netiesa.

Iškilių menininkų fotografijos darbai edukacijos dalyviams paliko  didelį įspūdį. Daugelis suprato, kad fotografavimo paslapčių neįmanoma taip greit perprasti.

Ne mažiau įdomi buvo  praktinė dalis. Jos metu mokiniai darė kompozicijos su žmogaus figūra eskizus bei kopijas.

 

Video žiūrėkite čia https://www.youtube.com/watch?v=1XtBbRZ8FuM&feature=emb_title