NEUŽMIRŠTAMA VAIKŲ VASAROS STOVYKLA

Įsibegėjus vasarai, daugelis tėvų nori savo vaikams užtikrinti prasmingas ir įspūdingas atostogas. Viena iš išeičių – vasaros stovyklos, kurios atitraukia vaikus ir paauglius nuo išmaniųjų technologijų bei šlaistymosi gatvėje.

Liepos 13-17 dienomis Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko vaikų vasaros stovyklos „Pagauk svajonę“ IV-oji pamaina. Į ją susirinko virš keturiasdešimt 7-13 metų stovyklautojų. Pasidalinę į dvi grupes ir vadovaujami patyrusių pedagogų, jie puikiai leido laiką, patirdami visus vasaros malonumus.

Vyresniųjų vaikų grupės vadovės Liuda ir Rima savo grupei sudarė intensyviai aktyvią stovyklos programą. Joje persipynė ne tik prasmingos edukacijos ir išvykos, kuriose stovyklautojai pagilino savo istorines ir literatūrines žinias, bet ir lakios fantazijos,  proto ir rankos miklumo reikalaujančios kūrybinės dirbtuvės bei pramogos.  Kiekviena stovyklos diena buvo užpildyta unikaliomis veiklomis, kuriose stovyklautojams liūdėti neteko. Kelios dienos buvo skirtos  susipažinti  su turtingos Lietuvos istorijos liudininkais dvarais ir valstybės galybę menančiomis pilimis. Klegančių vaikų būrys kitokiu žvilgsniu pažvelgė į  Panemunės, Kauno ir Trakų salos pilių bei  Raudonės,  Raudondvario ir Užutrakio dvarų paslaptis. Stovyklautojai pabuvojo slaptuose požemiuose, prisilietė prie senovinių mūro sienų, pakeliavo laiku ir grožėjosi architektūriniais stiliais.

Per vieną dieną net vienos pilies ar dvaro visus šimtmečius trukusios istorijos sužinoti neįmanoma, nes norėjosi pamaitinti ir  paglostyti nuostabias alpakas Nemuno alpakų ūkyje, surasti lobį Panemunės pilyje, pasidaryti vitražą Raudondvario dvare,  pasiplaukioti laivelias Trakų ežeruose, sužinoti kaip prekiavo viduramžiais ir patiems pasitikrinti savo verslumą „Perkūno name“, nulipdyti koklius Kauno pilyje. Na, o smalsuoliai, mėgstantys bendrauti, vaidinti bei skaityti knygas, galėjo pasireikšti Paveikslų galerijos ir Vaikų literatūros muziejaus darbuotojų pasiūlytose veiklose.

Manome, kad menui taip pat visi vaikai ir paaugliai yra gabūs. Su dideliu entuziazmu kai kurie pirmąkart išbandė vadovės Rimos organizuotą tapybos ant vandens edukacinį užsiėmimą. Visiems puikiai pavyko išradingai nutapyti paveikslus ir  nuspalvinti rėmelius, į kuriuos  vėliau sudėjo savo kūrinius ir draugų atvaizdus.

Paskutinę stovyklos dieną daugeliui stovyklautojų buvo  sunku išsiskirti su savo naujai atrastais draugais.Tad  kiekvienos dienos įspūdžiai sugulė į nuotraukas ir piešinius, iš kurių komandos dėjo dėlionę. Taip buvo sukurta graži vasaros stovyklos „Pagauk svajonę“ prisiminimų mozaika.  Na, o videomeno megėjai įvertinti stovyklos akimirkas, galės pasižiūrėję stovyklautojo Ąžuolo sukurtą trumpametražį filmuką.

Malonu, kad daugelis stovyklos dalyvių ir jų tėvų šios stovyklos organizavimą įvertino dešimt su pliusu. Vadovės Liuda ir Rima prasitarė, kad kiekvienąkart organizuojant vasaros stovyklas, stengiamąsi įsigilinti į vaikų nuotaikas, jų galimybes ir pomėgius. Kaip visada, pasitaiko nedidelių nesklandumų ir iššūkių, bet tobulumui ribų nėra. Džiaugiamės šauniais stovyklos dalyviais. IKI kitų susitikimų!