TARPTAUTINIS KINO FILMŲ KONKURSAS „MANO KINAS 2019”

Lapkričio 20 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko Tarptautinio filmų konkurso „Mano kinas 2019” apdovanojimo renginys. Į renginį atvyko jaunieji filmų kūrėjai iš Vilniaus, Ukmergės ir Kauno. Konkursą, išaugusį iš miesto konkurso „Kauno pavasarėlis“  jau vienuoliktus  metus iš eilės organizuoja Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Organizatorių teigimu, šiemetinis konkursas  turėjo plačią geografiją. Buvo atsiųsta įvairaus žanro filmų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ukrainos, Estijos bei Rusijos.

Vertinimo komisija,  sudaryta iš:  Lietuvos kino mėgėjų sąjungos narių, režisierių ir kino kritikų bei MTKC direktorės Laimutės Vaitiekūnienės turėjo įtempto darbo, 8 valandas peržiūrėdama ir vertindama apie 100 filmų, suskirstytų į šešis žanrus.

Apdovanojimo renginio įrašą žiūrėkite čia: https://www.youtube.com/watch?v=zCdDDKvSGHk

Filmai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: kūrybiškumą, originalumą, techninę filmo kokybę.

Vaidybinių filmų žanrų grupėje I vietą laimėjo filmas „Nate!“, vaikų kino studija „Pirmasis žingsnis“ iš Eupatorijos miesto (Rusija).

II vietą laimėjo Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras“ (vadovas Ivanas Kuzminas) ugdytinių Kristinos Užgalytės ir Justo Paulausko filmas „Telefonas“.

Dokumentinių filmų žanro grupėje I vietą  laimėjo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos studijos „Už kadro“ (vadovas Ivanas Kuzminas) Ievos Igoninaitės filmas „Dar vienas“.

Taip pat prizinė III vieta už  filmą „Mano ateities kompanija” atiteko  tos pačios kino studijos  ugdytiniui Nojui Setkauskui (vadovė Danguolė Čiurlionienė).

Animacinių filmų grupėje I vietą laimėjo filmas „Bobutė tinkluose“, vaikų studija „Pėlėdžiukas“ iš Slancy miesto (Rusija).

Muzikinių klipų grupėje I vietą laimėjo filmas „DSM“, sukurtas kino studijos „Įsivaizduojamas kosmosas“ iš  Sankt-Peterburgo (Rusija).

II vietą laimėjo filmas „Juoda“,  Tadas Čėsna, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras“ (vadovas Ivanas Kuzminas).

Eksperimentinių filmų grupėje I vietą laimėjo filmas „Dreifas“, kino studija „Įsivaizduojamas kosmosas“ iš  Sankt-Peterburgo (Rusija).

Paskatinamąjį prizą už filmą „Kas nutiko“ gavo Matas Burneika iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras”(vadovas Viktoras Jurčenko).

Grand Prix už filmą „Užmirštas senis“ gavo video studija „Mokyklinis kadras“ iš Maskvos (Rusija).

Į apdovanojimo renginį atvykę filmų konkurso „Mano kinas 2019“ dalyviai iš Lietuvos susitiko su savo kolegomis,   pasidalino savo patirtimi ir  pasižiūrėjo geriausių filmų ištraukas.

Svečiams iš užsienio, kurie negalėjo atvykti, bus išsiųsti prizai, diplomai ir padėkos.

Sveikiname konkurso nugalėtojus! Tuo pačiu visiems jauniesiems kūrėjams linkime nestokoti lakios fantazijos, idėjų ir  meistriškumo.