„MISIJA SIBIRAS 19“ DALYVIAI PASAKOJO APIE PROJEKTĄ

Lapkričio 20 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre lankėsi „Misija Sibiras 19“ dalyviai Rūta Ragauskaitė ir Augustas Kišonas. Susitikimas, kurį organizavo kino studijos „Kadras“ – „Kadro TV“  ugdytiniai (vadovė Danguolė Čiurlionienė),  praėjo kamerinėje aplinkoje. Rūta ir Augustas vaikams įdomiai papasakojo ekspedicijos tikslą, jos pasiruošimo etapus, kaip buvo renkama grupė ir ką reikia žinoti prieš iškeliaujant į misiją.

Šiemet į Kazachstaną išvyko 16 ekspedicijos dalyvių. 10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės. Manoma, kad Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių. Per 10 dienų ekspedicijos dalyviai ieškojo kapų su lietuviškomis pavardėmis, tokių rasti pavyko net 130. Taip pat lietuvių atminimui įprasminti buvo pastatyti 2 koplytstulpiai ir 1 kryžius.

Rūtos Ragauskaitės ir Augusto Kišono pasakojimas: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwGBwVxmtlcKPlfbzRcPGdmWqjq?projector=

Daug klausimų ekspedicijos dalyviams pateikė kino studijos „Kadras“ būsimosios televizijos žurnalistės. Aida Solovjovaitė ir Samantha Cugino padarė reportažą, kurį pristatys žiūrovų auditorijai.

Misija Sibiras – Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas. Jį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Į šį projektą gali įsijungti kiekvienas jaunuolis, kuris neabejingas Lietuvos istorijai ir praeičiai.