KONSTRUKTORIŲ KONKURSE „JAUNASIS TECHNIKAS“ RUNGTYNIAVO TREČIOKAI

Lapkričio 28 d. į Kauno moksleivių techninės kūrybos centrą susirinko 6 trečių klasių komandos iš įvairių Kauno miesto ugdymo įstaigų dalyvauti konstruktorių konkurse „Jaunasis technikas“. Renginio tikslas – populiarinti techninį modeliavimą, konstravimą, suteikti mokiniams naujų kompetencijų technologijų srityje, skatinti vaikų kūrybiškumą. Konkursą sudarė 5 užduotys, kurias atlikti reikėjo per tam tikrą laiką.

Įdomiausia rungtis vaikams buvo automobilio modelio surinkimas ir varžybos. Jį reikėjo kokybiškai surinkti, pritvirtinti magnetukus ir, pasinaudojant magnetinių polių savybėmis, nuvairuoti per trasą. Dešimties minučių laikas neprailgo, vaikams patiko praktiškai panaudoti konstravimo ir magnetinių polių veikimo žinias. Visi norėjo šiuos modeliukus vairuoti po kelis kartus. Smulkiosios motorikos rungtis, batų raištelių varstymas, kai kuriems vaikams pasirodė per lengva ir ją atliko puikiai, o kai kam tai nelabai sekėsi. Kūrybinei užduočiai  su 3D rašikliu reikėjo ne tik meninių, bet ir komunikavimo kompetencijų. Šioje rungtyje mokiniai pagal trafaretą piešė akinius, vėliau juos viešai pristatė. 3D rašikliai kai kuriems dalyviams buvo ne naujiena ir su pristatymu buvo įvertinti aukščiausiu tašku. Paskutinėje rungtyje – technikos viktorinoje, mokiniai parodė savo žinias ne tik apie automobilius, lėktuvus, bet ir iš gamtos. Gal kai kuriems ši rungtis buvo sudėtinga, tačiau komandų žinios nebuvo prastos ir nenuliūdino mokytojų.

Susumavus visus rezultatus, I vietą laimėjo komanda „Jaunieji konstruktoriai“ iš Šv. Kazimiero progimnazijos,  II-ą vietą gavo komanda „Smalsučiai“ iš V. Kudirkos progimnazijos, dvi III-ias vietas užėmė: „Linksmieji išradėjai“ iš A. Stulginskio mokyklos ֬- daugiafunkcio centro ir „Sraigteliai“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, IV-omis vietomis pasidalino „fiVE MaKeRs“ iš A. Puškino gimnazijos ir „Optimistai“ iš „Ryto“ pradinės mokyklos. Visoms komandoms buvo įteikti diplomai, padėkos ir prizai.

Nereikia nusiminti, jei kam šįkart sekėsi blogiau, juk čia susirenkama ne tik parungtyniauti, sužinoti ką nors naujo, bet ir praleisti laiką kitaip nei pamokose.