MTKC DARBUOTOJAI DALINOSI PATIRTIMI

Š.m. spalio 3 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre  lankėsi Vilkaviškio vaikų  ir jaunimo centro pedagogai. Susitikimo tikslas buvo susipažinti su MTKC būrelių ir studijų techninės kūrybos galimybėmis, inžinerinių, mechaninių žinių bei loginio mąstymo ugdymu.

Svečius labiausiai domino techninės krypties būrelių veiklos: lego robotų, raketų modeliavimo, trasinio modeliavimo, pradinio techninio modeliavimo ir kitos.  Techninių būrelių nėra jų įstaigoje, tad kolegos iš Vilkaviškio su įdomumu klausėsi mūsų vadovų pasakojimų kaip kuriami lego robotai ir  programuojami, kaip konstruojamos ir paleidžiamos raketos ir kokie yra aviamodeliai, kaip trasa važinėja vaikų sumodeliuoti automobiliukai.

Turėjo ką įdomaus papasakoti bei parodyti ir mūsų Centro medijų skyriaus vadovai. Į katalogus sudėti mokinių tarptautinių fotografijos konkursų kūrybiniai darbai, mokinių sukurti filmai ir kita meninė veikla nepaliko abejingų. Kartu su kolegomis iš VVJC vieningai padarėme išvadą, kad lavinant vaikų meninius ir techninius gebėjimus, atskleidžiant vaikų talentus, reikalingas nemažas pedagogų indėlis ir meilė savo darbui.

Tokioje štai šiltoje ir draugiškoje atmosferoje  dviejų miestų pedagogai pasidalino patirtimi, aptarė neformalaus švietimo ugdymo galimybes ir problemas. Kaip ir kiekvienas produktyviai vykęs susitikimas reikalauja tęsinio. Tad ateityje bus numatyta tiek bendrų renginių ir projektų su mokiniais, tiek vizitų vieni pas kitus.