APRANGOS INŽINERIJOS KONKURSAS ,,PAKABA 2019″

Jaunųjų dizainerių konkursas „PaKaba 2019“ – meistriškumo įrodymas

Balandžio 12 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centras jau devintą kartą iš eilės organizavo tarptautinį jaunųjų dizainerių konkursą “PaKaba 2019”. Į šį mados ir grožio šou susirinko 27 drabužių kolekcijas kuriantys kolektyvai iš įvairių Lietuvos vietovių ir artimojo užsienio.

„Džiaugiamės, kad jaunųjų dizainerių konkursas „PaKaba“ tapo pirmojo starto platforma, kad čia, padrąsinti nuostabių mokytojų, išdrįsote parodyti, ką sugebate, kad pirmoji nelygi siūlė virto eilėmis gražiausių kolekcijų“,- taip tradicinį tarptautinį aprangos inžinerijos konkursą „PaKaba 2019“ pradėjo Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizatoriai.

Tą nuotaikingą balandžio penktadienį į Kauną, jau devintą kartą iš eilės, savo nuostabias kolekcijas atvežė pademonstruoti 26 mados kūrėjų kolektyvai ir dizaineriai iš visos Lietuvos ir vienas kolektyvas iš užsienio.  Žiūrovai net 3 valandas galėjo gerėtis nepakartojamu mados šou, persipinančiu su muzika, apranga, teatru, laikysena, bendravimu, technika ir visokiomis technologijomis. Klasikos temos kolekcijos kvietė prisiminti mados istorijos raidą, jos ištakas  nuo senovės laikų iki šių dienų. Čia drabužių deriniuose vyravo įvairių amžiaus laikotarpių kultūros tautiniai elementai ir aprangos detalės, buvo atsigręžta ir į gamtos pasaulio simbolius. Nemažiau  stebino avangardo stiliaus jaunųjų dizainerių kolekcijos. Negalėjai nepastebėti vaikų meninius gebėjimus, fantaziją ir išmonę, kurią jie panaudojo, kurdami neįprastų audinių, medžiagų ir detalių kolekcijas.

Kol kompetentinga komisija skaičiavo taškus ir skirstė vietas, jaunieji dizaineriai, kolektyvų vadovai ir žiūrovai buvo pakviesti į įvairias veiklas. Pedagogai dalyvavo seminare, kuriame sprendė drabužių mados tendencijas, dizaino ir spalvų derinius, jaunųjų mados kūrėjų galimybes ir pažangą. Mokiniai tuo tarpu dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Ne tik madingas, bet ir protingas“. Visus jaukiai  ir draugiškai nuteikė Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos aplinka ir kolektyvas.

Dėkojame visiems jaunųjų dizainerių konkurso „PaKaba 2019“ dalyviams: kolektyvams, jauniesiems dizaineriams, kūrusiems kolekcijas, jų vadovams, modeliams ir scenaristams už gražią šventę. Kiekvienas konkurse dalyvavęs kolektyvas išsivežė ne tik nominacijas, diplomus, prizus, bet ir  gerą nuotaiką.

Norėtųsi paminėti pačius svarbiausius konkurso laimėtojus. Pagrindinį prizą – „Grand Prix“ laimėjo Mažeikių moksleivių mados namų dizaino studijos kolektyvas už kolekciją „Triukšmo būtybės“. Klasikos stiliaus jaunesniųjų grupėje “ I vietą su kolekcija „Neostiliai pagal Deimantę“ laimėjo Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos kolektyvas, I vietą to paties stiliaus vyresniųjų grupėje laimėjo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos kolektyvas su kolekcija „Netoli nuėjom“.  Avangardo stiliaus jaunesniųjų grupėje I vietą su kolekcija „Marijampolė – Lietuvos dalelė“ laimėjo kolektyvas iš Marijampolės „Ryto“ pagrindinės“ mokyklos. I vietą to paties stiliaus vyresniųjų grupėje su kolekcija „Būk matomas“ laimėjo jaunieji dizaineriai iš Kalvarijos kultūros centro, vaikų jaunimo klubo „Miss-A“. Ypatingai džiaugiamės, kad ir mūsų svečiai – kūrybinis susivienijimas „Moulis“ iš Minsko ir jos vadovė Olga Marijeva nepraleidžia progos atvykti į Lietuvą pademonstruoti savo puikias kolekcijas. Šįkart jos klasikos stiliumi sukurta kolekcija užėmė III-įąją vietą.

Atsisveikindami jaunieji mados kūrėjai, dizaineriai ir  kolekcijas demonstruojantys modeliai pageidavo ne tik dalyvauti mados konkursuose, bet ir patys organizuoti tokius